Ptt Kargo Takip Numarası Nasıl Yazılır?

Genelde Kargo takip numarası `KP` ile başlar ve toplamda 13 haneli olur. Bazen de bu durum değişebilir. Kargo takip sorgusunda sorun olduğunda lütfen bize bildirin, kargolarınızı takip edebilir ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
ptt kargo takibi 1-Barkod numarası yazan yere elimizdeki barkod kodunu (KP022355xxxxx) yazıyoruz. 2-Hemen altında yer alan güvenlik kodunu altındaki küçük kutucuğa yazıyoruz.

PTT kargo Takip barkod numarası nasıl yazılır?

Ekranın üst kısmında bulunan arama çubuğuna ‘PTT kayıtlı gönderi takibi’ yazarak arama yapın. Çıkan sonuca tıklayarak PTT Genel Müdürlüğü’nün gönderi takip sayfasına gidin. 13 haneli barkod numarasını ekrandaki kutuya girin. Alt tarafta bulunan güvenlik kodu kısmını ekranda gördüğünüz karakterleri girerek doldurun.

PTT kargo takip numarası kaç haneli olur?

PTT Kargo Takip işlemi için aşağıdaki sorgulama alanına, PTT kargo takip barkod numaranızı yazarak işleminizi yapabilirsiniz. Kargo takip barkod numaranız KP ile başlar ve toplamda 13 hanelidir.

PTT gönderi takip no hangisi?

İnternetten http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine giriş yapın. Açılan sayfada kargo takip bölümü gelerek PTT takip numarasını (barkod numarası) yazarak kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takip kodunu büyük ve küçük harflere dikkat ederek hatasız yazmaya özen gösterin.

You might be interested:  Bisiklet Kargo Ücreti Ne Kadar?

PTT kargo Takip nerede yazıyor?

Kargo takip işleminizi gerçekleştirmek için kargo gönderimi sırasında verilen belgenin üzerindeki ‘Kargo Barkod No’ yazan bölümdeki numarayı kullanabilirsiniz. Kargonuzu bulmanızın en kolay yolu ‘PTT kargo takip no’ kullanmaktır.Buraya tıklayarak Ptt’nin kargo takip sayfasına erişebilirsiniz.

PTT barkod numarası kaç haneli olur?

PTT kargo takip işlemi için kargonuzu yolladığınızda size verilen evraktaki 13 haneli barkod numarasına sahip olmanız gerekir. 13 haneli barkod numarasını kaybettiyseniz müşteri hizmetlerini arayarak da destek isteyebilirsiniz. Şimdi gelelim PTT kargo takip işlemi adımlarına.

PTT kargo barkod numarası nedir?

PTT BARKOD NUMARASI NEDİR? PTT barkod numarası, PTT üzerinden size gelecek ya da sizin ilettiğiniz gönderileri takip etmenizi sağlayan 13 haneli numaradır. Mektup, kargo, tebligat gibi gönderilerin sorgulama yaptığınız anda nerede olduğunu bulmanıza yarar.

Takip kodu kaç haneli?

DHL takip numaralarında harf yoktur, genellikle 10 veya 11 haneden oluşurlar.

PTT kargo nasil takip ederim?

Bilgisayar ya da akıllı cihazlarınızdan PTT resmi internet sayfasına giriş yapın. kategorisinden “Gönderi Takibi” yazısına basın. güvenlik kodu bilgilerinin girilmesi beklenir. “sorgula” seçeneğine basın.

Gönderi takip numarası nedir?

Kargo takip numaranız, kargoyu gönderen şubeye teslim ettiğinizde size verilen etikette bulabilirsiniz. Eğer bu etiketi bulamıyorsanız şubeyi arayarak kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz. Sizden isminizi soy isminizi ve kargoyu nereye gönderdiğiniz bilgisini isteyeceklerdir.

PTT barkod nasil?

PTT Kargo takip işlemi adresi olan http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine giriş yapılmalıdır. Bu ekrandan gönderinin üzerindeki barkod numarası ile gönderi sorgulaması yapılabilmektedir. Ekran açıldıktan sonra ilk olarak takip bölümüne girilmeli ve numara girilirken harfler büyük olacak şekilde yazılmalıdır.

Kargo takip numarası ne zaman gelir?

Kargo firmalarının takip numarası oluşturması bir kaç saat sürmektedir. Gün içinde 15:00’e kadar verilen siparişlerin kargo takip numaraları çoğunlukla ertesi sabah görülebilmektedir.

You might be interested:  Ptt Kargo Teslim Edildi Ne Demek?

PTT kargo ile kaç günde gider?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor. Kargoların kurumlara veriliş süresi de, teslimatı etkileyen durumlardan biridir.

Barkod sorgulama nasıl yapılır?

Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  1. Google Play Store’u açın ve “barkod tarayıcı” araması yapın.
  2. İstediğiniz uygulamayı bulun, kurun ve ardından Android cihazınızda açın.
  3. Ekranın ortasında beliren kutuya kadar bir barkod veya QR kodu tutun.

Kargo takibi nasıl yapılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kargo şirketlerinin kargoyu yollamanız ardından size verilen kağıtta kargo takip numarası yer almaktadır. Kargo takip numarasını bir yere kaydederek internet üzerinden hangi kargo şirketiyle gönderim yaptıysanız sitesine girerek takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.