Ptt Kargo Talimat Bekleniyor Ne Demek?

PTT Kargo takip numarası yla sistem den baktığımda ‘Talimat bekleniyor’ yazı yor. Banka talimat verecek diyor. Bankayı aradığımda kartınız kurye de deniliyor.

PTT kargo talimat etiketi üretildi ne demek?

kargo/kurye gönderileri için ‘alıcı adresini değiştirme’ ibaresidir. türkiye’de sıklıkla ‘evde bulunamadı,’ yalanını söyleyen dağıtım görevlileri yüzünden sıklıkla yaşanan yönlendirmedir.

PTT iş yerinde teslim ne demek?

Alıcının adresi gösterilmeyerek, alıcının adı ve soyadından sonra, sadece ‘PTT iş yerinde teslim’ ibaresi ile varış PTT iş yeri adını taşıyan ve alıcılarının başvurusu üzerine, gönderilerin PTT iş yerinde teslim edilmesine ‘PTT iş yerinde teslim’ özel hizmeti denir.

PTT kargo Taken ne demek?

Bu, ürünün satıcıdan kargo şirketine ulaştığı, ama henüz gönderilmediği, kargo şirketinde bekletildiği anlamına gelir.

PTT gönderi depodan çıkarıldı ne demek?

”Depodan gönderi çıkartıldı” demek gönderinin sevk için hazır hale geldiği anlamına gelir.

PTT Torba kapandı ne anlama geliyor?

Vatandaşlar tarafından merak konusu olan ve PTT kargo işlemi yapıldıktan sonra ekrana gelen torba kapandı yazısı kargo üzerinde değişiklik yapılamayacağı anlamına geliyor. Torba kapandı ibaresi kargoda paketleme işleminin tamamlandığını ve kargonun alıcıya ulaştırılmak üzere yola çıktığını ifade ediyor.

You might be interested:  Kargo Nasıl Gönderilir Ücreti?

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • PTT kargo ile kaç günde gider?

  PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor. Kargoların kurumlara veriliş süresi de, teslimatı etkileyen durumlardan biridir.

  En ucuz kargo hangisi 2022?

  Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

  Kaç dolar üstü gümrüğe takılır 2022?

  Kaç euro veya kaç dolardır? Yurt dışından Amazon, Ebay, Aliexpress, Alibaba gibi e-ticaret sitelerinden alınan ürünlerde 22 euro ve bunun dolar karşılığı olan yaklaşık 25 $ (dolar) ve üstü ise gümrük vergisi alınmaktadır. Ayrıca aldığınızı ürünler ticari miktar arz etmemelidir.

  PTT kargo nerede AliExpress?

  Aliexpress uzerinden size verilen kargo takip kodunu gonderitakip.ptt.gov.tr’ye yazarak Turkiye ici kargo takibini yapabilirsiniz.

  PTT kargo sorgulama nasıl yapılır?

  PTT gönderi takip için;

  PTT Kargo Takip linkine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede sizden 13 haneli barkod numarası istenecek. Kargo gönderimi esnasında size verilen evrakta kargo numarası yazıyor olacaktır. 13 haneli barkod numarasını tıkladıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız.

  Cihet hazırlama listesine eklendi ne demek?

  PTT Kargo cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi; Kargonun, kargo teslimini yapacak cihetin yani dağıtıcının bir sonraki günkü kargo teslim programına eklendiği anlamına gelir. Listeye eklenen kargolar aynı gün dağıtıma çıkarılamaz. Sadece sonraki gün programına alındığı anlamına gelir.

  You might be interested:  Kargo Ile Yiyecek Nasıl Gönderebilirim?

  Torbadan çıkarıldı ne demek?

  Bu cümle, kargonuzun yola çıktığını ve alıcıya doğru ilerlediğini belirtmek için kullanılmaktadır.

  PTT diğer adrese sevk edildi ne demek?

  bu ifadenin anlamı şudur: ptt kargo dağıtıcısı paketi dağıtmak üzere almıştır, ancak gün içi teslim etmez/edemez. yalnız güniçi teslimat yapmazsa eksi puan alacaktır, eksi puan almamak amacıyla diğer adrese sevk yazar. sanki gelmiş de adresinize başka adreste olduğunuz söylenmiş gibi.

  Istanbul Avpim PTT işyerine sevk edildi ne demek?

  Kısaca kargonuz PİM ‘de görünüyorsa ürün artık Türkiye’ye, PTT’ye ulaştı demektir. Ürünün gelmesini bekleyebilir veya doğrudan almaya gidebilirsiniz.

  PTT işyerine girdi gümrüğe sevk edildi ne demek?

  ” PTT İşyerine Sevk Edildi” ifadesi kargonuzun en yakın PTT şubesine ulaştığını ve ertesi gün dağıtıma çıkacağı anlamına gelmektedir. Kargonuz ertesi gün size teslim edilmek üzere bulunduğunuz adrese en yakın PTT Şubesine teslim edilmiştir.

  PTT kargo hafta sonu gelir mi?

  PTT CUMARTESİ ÇALIŞIYOR MU? Merkez PTT şubeleri dışında Cumartesi günü tüm PTT’ler kapalıdır. Cumartesi günü Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

  PTT Kargo Cumartesi günü çalışır mı?

  PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece cumartesi günü hizmet vermektedir. Çalışma saati 09.00 ile 19.30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Kargolar dağıtıma çıkmaz, vatandaşlar şubeye gidip teslimatı yapılmış kargoları kendileri alırlar. Diğer PTT kargo şubeleri ise hafta sonu hizmet vermezler.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.