Ptt Kurye Nasıl Olunur?

PTT kurye nasıl olunur? Başvurular www. ptt.gov.tr üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru esnasında adaylar tercih edecekleri alana göre tek bir seçim yaparken, kazandıkları puana göre değerlendirmeye alınacaktır.

PTT Kargocu nasil olunur?

PTT personel alımlarına katılmak isteyenler PTT’nin kendi web sitesi üzerinden iş başvuru formunu doldurabilirler ve formu dolduran kişiler mülakatın ardından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulabilir ve sınav sonuçlarına göre iş başvuruları onaylanabilir.

PTT işe nasıl girilir?

PTT personel alımlarına katılmak isteyenler PTT’nin kendi web sitesi üzerinden iş başvuru formunu doldurabilirler. Formu dolduran kişiler mülakatın ardından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulabilir ve sınavların sonuçları göz önünde bulundurularak iş başvuruları onaylanabilir.

PTT Kargo çalışanları memur mu?

PTT kurye maaşlarına geçmeden önce vatandaşların merak ettiği bazı önemli hususlara değineceğiz. PTT şubelerinde kurye olarak çalışanlar memur mu sorusu bir hayli sorulmakta ve araştırılmaktadır. Değerli okurlarımız PTT kurye çalışanları taşeron işçi olarak görev yapmaktadırlar.

You might be interested:  Ptt Kargo 1 Kilo Ne Kadar Yurtdışı?

PTT Kargo evden alım yapıyor mu?

Gönderinin teslim ya da teslim edilememe bilgilerinin, göndericinin talebi halinde sabit veya cep (GSM) telefonuna iletilmesine ‘Telefonla Bilgilendirme Özel Hizmeti’ denir. Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine ‘Adresten Alım Özel Hizmeti’ denir.

PTT kurye ne iş yapar?

MADDE 12 – (1) Gönderiler, Adresten Alma, Konutta Teslim, Alma Haberli, Alıcının Kendisine Verilecek, Ödeme Şartlı, Kontrollü Teslim, Postrestant, Ücreti Alıcıdan Tahsil, Uçak, Normal Çalışma Saatleri Dışında Kabul ve Teslim ek hizmetli olarak kabul edilir.

PTT Memuru olmak için ne gerekli?

Yukarıda saydığımız 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olan ve yukarıda saydığımız şartları taşıyan adaylar çift senelerde yapılan KPSS’ ye girmelidirler. Tercih dönemlerinde aldıkları KPSS P3 puanı ile ÖSYM üzerinden başvurular yapılabilmektedir. Puan sıralamasına göre de memur alımları olmaktadır.

PTT atanmak için kaç puan gerekir?

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

PTT iş başvurusu nasil yapılır?

Elektronik imzanız veya mobil imzanız yok ise Online Ön Başvuru bölümünden PTTKEP hesabı ön başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra PTT Müdürlüklerimize şahsen/kanuni temsilciniz vasıtasıyla müracaat ederek sözleşme imzalama işlemlerinin tamamlanması sonrasında PTTKEP hesap sahibi olabilirsiniz.

PTT sınavına nasıl hazırlanmalı?

Konuları iyi öğrenmelisiniz. Sınavdaki soruların hem bilgiyi hem yorumu ölçeceğini göz önünde bulundurursak konuyu bilmeden sorulara iyi bir şekilde hakim olamayacağınızı da söyleyebiliriz. Konu çalışırken olabildiğince not tutarak ve konuları alanında uzman öğretmenlerden dinleyerek çalışmalısınız.

PTT çalışanları ne kadar maaş alıyor?

Gişe Memuru-Ptt maaşı ortalama aylık 6000 _TL’dir. En düşük Gişe Memuru-Ptt maaşı 5500 _TL, En yüksek ise 6500 _TL’dir.

You might be interested:  Procsin Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

PTT Kargo çalışanları ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Posta Dağıtım Görevlisi 5.500 5.510

PTT devlet mi özel mi?

1954 Yılında Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) olan PTT Genel Müdürlüğü, 1984 yılında Kamu İktisadi Devlet Teşebbüslerinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili olarak çıkarılan 233 sayılı KHK ile Kamu İktisadi Kuruluşu (KİK) statüsüne geçirilmiştir.

PTT adresten alım nasıl yapılır?

PTT kargo evden alma sipariş nasıl yapılır? Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz.

PTT kargo Evden alma ücreti ne kadar?

Bu doğrultularda PTT kargo firması sizlere evde alım hizmeti sağlayacaktır. Bu hizmetin bedeli yaklaşık 10 tl civarlarında olduğu bilinmektedir.

PTT Kargom hangi Kuryede?

PTT KARGOM NEREDE? PTT aracılığı ile ulaşım sağlayan tüm kargo gönderilerinizin nerede ve hangi gönderim aşamasında olduğunu öğrenebilmek için 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Posta Dağıtıcıları ne kadar maaş alıyor?

PTT Dağıtıcı olarak çalışan sözleşmeli personelin güncel maaşı (Performans ücreti dahil) 4.100 TL ile 4.700 TL arasında değişmektedir. PTT Dağıtıcı personeli aylık ortalama 1.150 TL ile 1.450 TL arasında mesai ücreti almaktadır.

Postacı ne kadar maaş alıyor?

Gişe Memuru-Ptt maaşı ortalama aylık 6000 _TL’dir. En düşük Gişe Memuru-Ptt maaşı 5500 _TL, En yüksek ise 6500 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız.

PTT kargo adresten alım nasıl yapılır?

PTT kargo evden alma sipariş nasıl yapılır? Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz.

You might be interested:  Kamyon Icin Hangi Ehliyet?

PTT kargo ödeme ne kadar?

PTT KARGO KAPIDA ÖDEME ÜCRETİ NE KADAR? PTT kargo kapıda ödeme sisteminde gönderiye göre fiyat değişmektedir. Örnek verecek olursak 1 kg olan bir kargonun 26 TL olan normal ücreti alıcıya teslimde 31 TL olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.