Ptt Motorlu Kurye Nasıl Olunur?

Motorlu Kurye Olmak Öncelikle moto kurye olmak isteyen kişilerin A1 ya da A2 ehliyetine sahip olması gerekiyor. Eğer başvuru yapacağınız yer arabalı kurye arıyorsa o zaman B sınfı ehliyet gerekiyor.

PTT Kargo da calismak icin ne gerekli?

Yapılacak ‘yazılı ve/veya sözlü sınavda’ başarılı olmak. 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

PTT başvurusu nasıl yapılır?

Elektronik imzanız veya mobil imzanız yok ise Online Ön Başvuru bölümünden PTTKEP hesabı ön başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra PTT Müdürlüklerimize şahsen/kanuni temsilciniz vasıtasıyla müracaat ederek sözleşme imzalama işlemlerinin tamamlanması sonrasında PTTKEP hesap sahibi olabilirsiniz.

PTT Kargo ya nasıl ulaşabilirim?

Bize Ulaşın. 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi üzerinden 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

PTT kurye ne iş yapar?

MADDE 12 – (1) Gönderiler, Adresten Alma, Konutta Teslim, Alma Haberli, Alıcının Kendisine Verilecek, Ödeme Şartlı, Kontrollü Teslim, Postrestant, Ücreti Alıcıdan Tahsil, Uçak, Normal Çalışma Saatleri Dışında Kabul ve Teslim ek hizmetli olarak kabul edilir.

You might be interested:  Kargo Şirketleri Hangi Bakanlığa Bağlı?

PTT’de çalışmak için hangi bölüm okunmalı?

– Bankacılık ve Sigortacılık, – Gümrük İşletme, – Lojistik Yönetimi, Ayrıca en son alımda Ankara için Grafik, Grafik Sanatlar bölümü, İstanbul için matematik, Endüstri Mühendisliği veya Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Diyarbakır ve Antalya için Mimarlık bölümlerinden de memur alımı yapılmıştır.

PTT için KPSS puanı kaç olmalı?

3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

PTT iş başvurusu nasıl yapılır 2021?

PTT personel alımlarına başvuru talebinde bulunmak için PTT kurumunun internet sitesi üzerinden başvuru formuna ulaşabilirler. Başvuru formunu dolduranları sözlü ve yazılı sınava girebileceklerdir. PTT personel alımı sınavında başarılı olanlar işe alınacaklardır.

PTT kime ait?

2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. 6 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait bütün hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır. Sermayesinin tamamı devlete aittir.

PTT Kargom hangi Kuryede?

PTT KARGOM NEREDE? PTT aracılığı ile ulaşım sağlayan tüm kargo gönderilerinizin nerede ve hangi gönderim aşamasında olduğunu öğrenebilmek için 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kuryem nerede PTT?

PTT Kargo ile beklediğiniz kargolarınızın takibini 444 1 788 (4441788) telefon numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 1 788 numaralı telefon ile işitme ve konuşma engelliler için uyumlu cep telefonlarından görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

PTT adresten alım nasıl yapılır?

PTT kargo evden alma sipariş nasıl yapılır? Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz.

PTT çalışanları devlet memuru mu?

MADDE 8 − (1) PTT personeli, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilir.

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Şubeleri Hangi Günler Açık?

PTT kargo adresten alım yapıyor mu?

Gönderinin teslim ya da teslim edilememe bilgilerinin, göndericinin talebi halinde sabit veya cep (GSM) telefonuna iletilmesine ‘Telefonla Bilgilendirme Özel Hizmeti’ denir. Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine ‘Adresten Alım Özel Hizmeti’ denir.

PTT kargo çalışanları memur mu?

PTT kurye maaşlarına geçmeden önce vatandaşların merak ettiği bazı önemli hususlara değineceğiz. PTT şubelerinde kurye olarak çalışanlar memur mu sorusu bir hayli sorulmakta ve araştırılmaktadır. Değerli okurlarımız PTT kurye çalışanları taşeron işçi olarak görev yapmaktadırlar.

PTT memuru ne kadar maaş alır?

Gişe Memuru-Ptt maaşı ortalama aylık 6000 _TL’dir. En düşük Gişe Memuru-Ptt maaşı 5500 _TL, En yüksek ise 6500 _TL’dir.

PTT kargo çalışanları memur mu?

PTT kurye maaşlarına geçmeden önce vatandaşların merak ettiği bazı önemli hususlara değineceğiz. PTT şubelerinde kurye olarak çalışanlar memur mu sorusu bir hayli sorulmakta ve araştırılmaktadır. Değerli okurlarımız PTT kurye çalışanları taşeron işçi olarak görev yapmaktadırlar.

PTT memur olmak için kaç puan?

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Posta Dağıtıcıları ne kadar maaş alıyor?

PTT Dağıtıcı olarak çalışan sözleşmeli personelin güncel maaşı (Performans ücreti dahil) 4.100 TL ile 4.700 TL arasında değişmektedir. PTT Dağıtıcı personeli aylık ortalama 1.150 TL ile 1.450 TL arasında mesai ücreti almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.