Silivri Cezaevine Hangi Kargo Gider?

Cevap: PTT araciligi ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü PTT subesine gönderilmek üzere hükümlü/tutuklunun ismini belirterek Silivri 6 nolu L tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlügü adresine gönderebilirler. EFT ve HAVALE ile para göndermek için tiklayiniz.

Cezaevine hangi kargo?

Cezaevine akrabalarınızın PTT kargo ile eşya yollaması daha kolaydır. Hatta bu akrabalar hemen cezaevinin kapısında olsalar dahi PTT kargo ile göndermeleri halinde daha büyük kolaylık yaşayacaklardır. PTT kargo dışındaki kargo şirketlerinden gelen paketler cezaevine kabul edilmemektedir.

Cezaevine kargo kaç günde gider?

PTT’nin ise yurt içi ortalama 2-3 gün teslim süresi vardır. Bu süre içerisinde mektup size ulaşacaktır. Size gönderilen mektubu takip etme imkanı vardır ancak bunun için cezaevindeki mektup gönderen, mektubu APS Kargo yada APS olarak göndermeli ve kesinlikle size ait cep telefonunu adres içinde yazmalıdır.

Cezaevine ne hediye gönderilir?

a) Hükümlü, hediye olarak ancak kitap veya giyim eşyası kabul edebilir. Hediye olarak kitabın ücreti de gönderilebilir, bu durumda kitap, kurum kantini aracılığıyla temin edilir. b) Hediye, ziyaretçi tarafından verilebileceği gibi posta veya kargo yolu ile de gönderilebilir.

You might be interested:  Sarıyer Sürat Kargo Nerede?

Cezaevine hangi eşyalar alınır?

Madde 7 — Hükümlülerin koğuş, oda ve eklentilerinde birer adet palto, manto ve mont, iki adet ceket veya ceket yerine kullanılabilen hırka, dört adet pantolon ve/veya etek, bayan için iki adet elbise, bir takım eşofman, dört adet gömlek, iki adet kazak, iki takım pijama, bir spor ayakkabısı, bir kışlık ayakkabı, bir

Cezaevine eşya nasıl gönderilir?

HÜKÜMLÜ/TUTUKLUYA NASIL EŞYA GÖNDEREBİLİRİM? Kapalı ziyarete geldiğinizde ziyaretçi kabul binamızda bulunan Günlük Emanet Eşya İşlemleri masasına nüfus cüzdanınızla müracaat ederek eşya teslim edebilirsiniz.

Ceza evine kaç tane fotoğraf gönderilir?

Cezaevine Kitap göndermek ile ilgili tam detaylı açıklama için Tıklayın. Fotoğraflar ise sayı sınırı yoktur. Dilediğiniz sayıda gönderebilirsiniz.

Cezaevine mektup yazmak sakıncalı mı?

1) Mektubunuzda tehdit, hakaret, küfür, şantaj, terör vb. içerikler bulunduğu taktirde mektubunuz alıcısına teslim edilmeyecektir. 2) Yazınızın okunaklı olmasına dikkat edilmeli ve Türkçe harici bir dilde metin yazılmamalıdır. 3) Yazı içeriği haricinde mektubun içerisine kartpostal veya fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Mektup mahkuma ne zaman verilir?

Her gün saat 15:00’da postaya verilir. Cezaevine gelen mektuplar postaneden alınarak cezaevine getirilir. Bunların da okuma işlemleri bittikten sonra UYAP’a kaydedilir. Her gün saat 15:00’ten sonra dağıtımı yapılır.

Cezaevinde sabah kaçta kalkılır?

Sabah 10:00-12:00, öğlenden sonra 14:00-18:00, akşam 20:00-00.00 arası sessizlik saati uyguluyoruz. Yani bu saatler rutin çalışma saatleri olarak belirlenmiş.

Cezaevinde hangi renk yasak?

Çorap ve iç çamaşırı, Şalvar, içerisinde demir bulunan ayakkabı, kapşonlu kıyafet, Mavi, Lacivert, Yeşil ve Haki tonlarında giyim eşyası, yazılı, baskılı kıyafet ve deri grubu giyim eşyası alınmaz.

Hapishanede sigara içmek serbest mi?

Üstelik mevzuata göre koğuş içlerinde dahi sigara içilmesine izin verildiğinden, cezaevlerindeki herkes -gerçekte sigara içicisi olmasa bile- pasif sigara tiryakisidir. Bu da vahim bir hak ihlali ve sağlık sorunudur. Tutuklu ve hükümlülerin beslenebilmeleri için tahsis edilen iaşe bedeli 8.5 TL’dir.

You might be interested:  Kargo Parası Nasıl Ödenir?

Girdi çıktı kaç gün sürer?

Cezaevine polisler sizi teslim ettikten ”Girdi Çıktı İşlemleri” yaklaşık olarak 3-10 gün sürecektir. Bu süre,avukatınızın becerisi ve işlemlerin hızlıca değerlendirilmesine bağlıdır.

Cezaevinde içki serbest mi?

aykırılık oluşturabileceği, bu durumda dahi kanunla yasaklanmış bir durum bulunması gerektiği, 5275 sayılı Cezaların İnfazı Hakkında Kanun’un hiçbir maddesinde ceza infaz kurumuna alkol sokulmasının veya diğer hükümlülere alkol temin edilmesinin yasaklandığına dair bir hüküm bulunmadığı, yine, 5237 sayılı Türk Ceza

Ceza evinde neler yasak?

TCK m.297/1’de düzenlenen suçun maddi unsuru infaz kurumuna veya tutukevine silah, uyuşturucu veya uyarıcı madde veya elektronik haberleşme aracı sokmak veya bulundurmaktır. Yargısal uygulamada, yasak eşyayı “kullanma” fiili de “bulundurma” unsuru kapsamında cezalandırılmaktadır.

Cezaevine bulmaca gönderilir mi?

Cezaevine her türden kitap göndermek elbette yasaktır. Müstehcen sayılabilecek hiçbir kitap cezaevine girmeden geri döner. Türkiye’de bulundurulması veya satılması yasak olan kitaplar kesinlikle gönderilmemelidir. Bunun dışında dilediğiniz kitabı cezaevine gönderebilirsiniz.

Cezaevinde kantin var mı?

Sağlık nedenleriyle diyet yapan tutuklu ve hükümlülere diyetlerine uygun yemek dağıtımı yapılmaktadır. Cezaevi kantininde tutuklu ve hükümlülere geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır. Kantinde meyve ve sebze bulunmaktadır.

Mahkûmun iyilik haline kim karar verir?

(2) 5275 sayılı Kanunun 89 uncu maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca iyi hâl değerlendirmesi yapacak olan kurula Cumhuriyet başsavcısı veya belirleyeceği Cumhuriyet savcısı başkanlık eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published.