Uçakla Kargo Nasıl Gönderilir?

Yolcu kontuarında check-in yapılırken bagajlar bilet kuralları gereği taşımaya müsade edilen olarak kabul edilir. Ücretsiz (bilete dahil) olarak taşımaya müsade edilen kilogramı aşarsa kargo olarak gönderilir. Gönderici ve alıcının isim adresleri açıkça düzenlenen airwaybill üzerinde görünmektedir.
Uçak kargo nasıl gönderilir konusunda öncelikli olarak kargo ürününüzü anlaşmalı uçak kargo noktalarına götürmeniz gerekmektedir. Gönderilemeyecek bir ürün olmaması gerekmektedir. Bunun ardından gerekli hesaplamaların yapılması ile fiyat oluşturulmaktadır. Sonrasında ise kargonuz kabul edilmektedir.
Uçak kargo nasıl? Geleneksel kargoyöntemleriyle benzer bir şekilde çalışan uçak kargohizmetini geleneksel yönteme göre farklılaştıran, karayolunun yerine havayolunun kullanılmasıdır. Gönderici tarafından kargofirmasına bildirilen teslim edilecek paket, firma tarafından teslim alınır ve aynı şehirdeki havalimanına götürülür.

Uçak kargo kaç günde gelir?

Gümrük dahil transit süre 1-2 gündür. Aktarmalı servislerde kendi içerisinde gruplara ayrılır. 2-3 günlük transit süresi olan ve 4-5 gün transit süresi olan havayolları. Servislerin kalitesi fiyatlarla parallel olmaktadır.

Yurt dışına hangi kargo ile çalışıyor?

Bunlar arasında;

You might be interested:  Kargo Numarası Nerede Yazar?
 • PTT kargo.
 • FEDEX.
 • UPS.
 • Aras kargo.
 • MNG kargo.
 • Yurtiçi kargo.
 • Yurtiçi kargo uçakla mı?

  Yurt içinde kargo uçuşları olmamakla birlikte, yurt içi gönderiler tarifeli yolcu uçaklarına yüklenmektedir. Yolcu uçaklarının kapasiteleri gittikçe artmaktadır. Hemen hemen bütün kargolar taşınabilmektedir. Gönderiler uçuştan en az 2 saat 120 dakika önce uçuşa hazır edilmelidir.

  Aras kargo uçağı var mı?

  Şehir dışına acil kargo gönderilerinizin hızlı teslimi için ARAS UÇAK hizmetimizi tercih edebilirsiniz. Dosya ve paketler için teslimat sürelerinin 48 saat olduğu, hava taşımacılığına müsait illerimizde, Aras Uçak hizmetimizle bu süreyi sizin için 24 saate indiriyoruz.

  THY kargo ücreti ne kadar?

  Türk Hava Yolları kargo uçaklarının yanısıra, yolcu uçakları ile de tarifedeki tüm yurt içi ve yurt dışı noktalarına kargo taşınmaktadır.

  Genel Kargo.

  Özel Kargolar
  Sabit Ücret Kg*Gün Ücreti
  2. – 3. Gün Çekilen Kargolar (24-72 saat) 112 USD 0,143 USD
  4.-14. Gün Çekilen Kargolar 112 USD 0,184 USD

  Uçak Kargo nasıl teslim alınır?

  Geleneksel kargo yöntemleriyle benzer bir şekilde çalışan uçak kargo hizmetini geleneksel yönteme göre farklılaştıran, karayolunun yerine havayolunun kullanılmasıdır. Gönderici tarafından kargo firmasına bildirilen teslim edilecek paket, firma tarafından teslim alınır ve aynı şehirdeki havalimanına götürülür.

  Türkiye’den yurtdışına kargo ne kadar?

  PTT YURTDIŞI ÜCRET HESAPLAMA

  0.5 kg: 91.50 TL. 10 kg: 333 TL. 20 kg: 643 TL.

  Yurt dışına en ucuz kargo nasıl gönderilir?

  Yurtdışı kargo göndermenin en ucuz yolu ise www.fast-express.com internet sitemiz üzerinden online kargo girişi yaparak en hızlı yurtdışı kargo teslimatı olarak Express yurtdışı kargo seçenegi ile Avrupa ya bir günde veya dünya üzerinde bulunan 200 ü aşkın ülkeye 3 ile 7 işgünü arasında teslimatın sağlanmasıdır.

  You might be interested:  Kargo Kuryede Ne Demek?

  Yurt dışına kargo ücreti ne kadar?

  0.5 kg PTT yurt dışı kargo için 162.50 TL. 10 kg’lık bir yurtdışı kargo için 561 TL. 20 kg’lık bir PTT yurtdışı kargo içinse 1051 TL.

  Kargo uçağı var mı?

  Yolcu uçaklarında bulunan konfordan yoksun olan kargo uçakları, mal indirme ve yükleme işlemleri için bir ya da daha fazla devasa kapıya sahiptirler. Kargo uçakları hava taşıyıcılığı yapan kargo şirketleri, sivil vatandaşlar veya çeşitli ülkelerin silahlı kuvvetleri tarafından kullanılabilir.

  Kargoya ne verilmez?

  Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları. Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar. İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler.

  Yurtiçi Kargo ücreti ne kadar?

  2022 senesi yurtiçi kargo ücreti şehir içi olmak üzere ve 0-1 kg ağırlığında olmak üzere 9.90 TL belirlenmiştir. 1-2 kg aralığındaki kargolar ise 14.41 TL olarak ücretlendirilmektedir. Yine 2 ile 3 kg ağırlığı arasındaki kargolar da 15.55 TL olarak ücretlendirilmiştir.

  Hangi kargo daha hızlı?

  En hızlı kargo şirketi, hiç şüphesiz DHL oluyor. DHL, dünyanın en büyük kargo şirketlerinden biri ve yaklaşık 200 ülkede teslimat yapıyor. Üstelik kilometrelerce uzak bir ülkeden gelen belge ve paketleri dahi 1 – 2 iş günü içinde teslim edebiliyor.

  Kargo fiyatı ne kadar?

  Ortalama Kargo Ücretleri – Örnekler

  Ürünler Sürat Kargo Aras Kargo Diğer İller
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. 25 desiyi aşmayan. 89,70 TL 90,28 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 30 desiyi aşmayan. 104,33 TL 105,36 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 35 desiyi aşmayan. 112 TL 119,84 TL
  You might be interested:  Kargo Sorgulama Kargom Nerede?

  MNG kargo kilo başı ne kadar alıyor?

  Takribi 2kg kadar şehir içi taşıma ücreti 20 TL iken 30 kg kadar 91 TL Şehirlerarası ücretlendirmeye bakılacak olursa Yine Kg ve 600 m uzaklığa kadar 35-37 TL 30 kg ve uzak km hesaplamalarında ortalama 190 TL arasında bir fiyat söz konusu olmaktadır.

  PTT uçak kargo kaç günde gelir?

  Ülkemiz kabul yurtdışı varışlı gönderiler postaya verildiği merkezin yurtdışı alıp verme merkezimize olan uzaklığına ve tercih edilecek yollama şekline (yüzey veya uçak) göre en geç üç(3) gün içerisinde varış ülkelerine sevk edilmekte ve teslim süresi varış posta idaresinin teslim standartına göre deşiklik arz etmekte

  Istanbuldan Almanyaya kargo kaç günde gider?

  Türkiye’den Almanya’ya Hızlı ve En Ucuz Kargo Gönderimi Fiyatları Genellikle Türkiye’den Avrupa ülkelerine, çıkış yapıldığı andan itibaren ortalama 1 yada 2 iş gününde teslim edilir. Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ne, çıkış yapıldığı andan itibaren ortalama 2 yada 3 iş gününde teslim edilir.

  PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

  PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

  Yurtdışı Express kargo kaç günde gelir?

  Artık neredeyse aynı gün teslimat hızına ulaşan express kargoda, kargonun gönderileceği ülke önem arz etse de ortalama olarak 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabiliyor. Express kargo ile yurtdışı kargo paketi alıcısına sağlam ve zamanında ulaşıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.