Yurtdışına Kargo Gönderirken Adres Nasıl Yazılır?

Yurt dışına yapacağınız gönderilerde adres belirtirken ülkelere göre adres belirtme kurallarına uymanız gerekmektedir. Adresinizi İngilizce olarak yazmak istiyorsanız; İngilizce adres yazma kuralında olduğu gibi adresinizi açık bir şekilde yazmaya çalışın.

Yurtdışına Türkiye adresi nasıl yazılır?

Yurt Dışına Kargo Gönderirken Adres Nasıl Yazılır?

 1. Adresinizin açık ve anlaşılır olduğundan emin olun.
 2. Adresinizi yazarken kısaltmalardan mutlaka yararlanın.
 3. Karşı tarafın da adresini açık yazması gerektiğini mutlaka belirtin.
 4. Adresinizi yazarken Türkçe karakter (ü,ı,ş,ç,ö,ğ) kullanmamaya özen gösterin.

Kargo için adres nasıl yazılır?

* Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde, * Gönderici adresi ve posta kodu zarfın sol üst köşesinde, * Alıcının adresi ve posta kodu, zarfın sağ alt kısmına ve zarfın alt kenarında 2- 2,5 cm boşluk kalacak şekilde olmalıdır.

Yurtdışı kargo gönderimi nasıl yapılır?

Kargo Şirketine Karar Verme

Ülkemizde PTT Kargo, MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo yurtdışına kargo hizmeti veren firmalardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra UPS, FEDEX, DHL ve TNT gibi global kargo firmalarının da pek çok şehirde temsilcisi veya şubesi bulunduğundan bu firmalarla da yurt dışına kargo göndermek mümkündür.

You might be interested:  Ceva Lojistik Hangi Kargo?

Yurt dışına posta nasıl gönderilir?

Bu mektuplar ticari amaç taşıyabileceği gibi sadece mektup arkadaşlığı için bile olabilir. Burada atılacak ilk adım mektubu zarfa koyup, gönderici ve alıcı adres bilgilerini yazmak olacak. Daha sonra zarfı herhangi bir PTT şubesine teslim etmek mektubun uluslararası yolculuğuna başlamasını sağlayacaktır.

Adres nasıl yazilir örnek?

Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır. Papatya mahallesi kısaltılmışı Papatya mah. olacaktır. Fenerciler sokak kısaltılması Denizciler sok. olacaktır.

Adres bilgileri sırasıyla nasıl yazılır?

Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır.

Kargo gönderirken üzerine ne yazılır?

Yeni Gönderi hazırlanırken Alıcı Bilgilerinde; “Kişi/Kurum”, “Adres”, “İl”, “İlçe”, Kargo Bilgilerinde; “Ödeme Tipi”, “Kargo İçeriği” ve “Adet” bilgisi doldurulması zorunlu alanlardır.

Ingilizce adres yazarken mahalle nasıl yazılır?

Bu yüzden İngilizce adres nasıl yazılır ve hangi soru kalıpları kullanılır öğrenmeye hazırsanız başlayalım. İngilizce adres yazmak için önce mahalle, sokak, apartman numarası, cadde vb. terimlerin ingilizcelerini öğrenmemiz gerekir.

İngilizce Adres Tarifi ve Örnekleri – İngilizce Adres Nasıl Yazılır?

Province İl
District İlçe
Neighborhood Mahalle
Road Cadde
Street Sokak

Türkiyeden Almanyaya kargo nasıl gönderilir?

Navlungo UPS, TNT, Fedex, DHL, Aramex gibi global taşıyıcı firmaları ile iş birliği içerisindedir. Bu firmaların gücü ve desteği ile kullanıcılarının express hava kargo Almanya gönderilerinde en hızlı kargo hizmetini sunar. Navlungo ile Almanya’ya 24 saatte kargo göndermek mümkün.

Yurt dışına en ucuz kargo nasıl gönderilir?

Yurtdışı kargo göndermenin en ucuz yolu ise www.fast-express.com internet sitemiz üzerinden online kargo girişi yaparak en hızlı yurtdışı kargo teslimatı olarak Express yurtdışı kargo seçenegi ile Avrupa ya bir günde veya dünya üzerinde bulunan 200 ü aşkın ülkeye 3 ile 7 işgünü arasında teslimatın sağlanmasıdır.

You might be interested:  Amazon Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurt dışına hangi kargo gider?

Yurtdışı e ticaret kargo seçenekleri için kargo şirketlerinin geliştirdiği özel çözümler de bulunmaktadır. Türkiye’de bilinen pek çok kargo firması yurtdışı kargo konusunda da hizmet vermektedir.

Bunlar arasında;

 • PTT kargo.
 • FEDEX.
 • UPS.
 • Aras kargo.
 • MNG kargo.
 • Yurtiçi kargo.
 • PTT kargo ile yurtdışına kaç günde gider?

  Ülkemiz kabul yurtdışı varışlı gönderiler postaya verildiği merkezin yurtdışı alıp verme merkezimize olan uzaklığına ve tercih edilecek yollama şekline (yüzey veya uçak) göre en geç üç(3) gün içerisinde varış ülkelerine sevk edilmekte ve teslim süresi varış posta idaresinin teslim standartına göre deşiklik arz etmekte

  PTT Yurtdışı kargo neler yasak?

  Uyuşturucu, esrar, kokain ya da yapımında kullanılan malzemeler. Bozulma özelliği olan radyoaktif ve biyolojik maddeler. Havai fişek, yanma ve patlama özelliği olan benzeri ürünler. Her türlü ateşli silah ve tüm donanımları

  PTT Yurtdışı kargo ücreti ne kadar?

  0.5 kg PTT yurt dışı kargo için 162.50 TL. 10 kg’lık bir yurtdışı kargo için 561 TL. 20 kg’lık bir PTT yurtdışı kargo içinse 1051 TL.

  Türkiye adresi nasil yazilir?

  Bu doğrultuda her birimizin bu adres bilgilerini eksiksiz şekilde biliyor olması gerekmektedir. Adres yazımı şu şekilde yapılmaktadır, – Mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, Ilçe / Il şeklinde yazılmaktadır.

  Ikametgah adresi nasıl yazılır?

  EV ADRESİ NASIL YAZILIR? Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır.

  Adreslerde no nasıl yazılır?

  Alıcının adıyla soyadından sonra sırasıyla mahalle adını, cadde/sokak adını, apartman adını, apartman ve kapı numarasını yazmak gerekir. Çok katlı bir mesken söz konusuysa kat numarasını yazmak postacı için kolaylık olacaktır. Son olarak posta kodu, ilçe, il adını ve ülke adını yazmak gerekir.

  You might be interested:  Hepsi Burada Hangi Kargo Şirketi Ile Çalışıyor?

  Mahallenin m’si nasıl yazılır?

  Mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak adlarında geçen mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak kelimeleri büyük harfle başlar: Halit Rifat Paşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Karaköy Meydanı, Zafer Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Bulvarı, Nene Hatun Caddesi, Cemal Nadir Sokağı, İnkılap Sokağı vb. 16.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.