Yurtiçi Kargo Hasar Tespit Tutanağı Nasıl Alınır?

Kargo hasar tespit tutanağını kurumsal kargo firmaları taslak olarak oluşturmuşlardır. Bu belgeyi ihtiyaç anında kargo görevlisinden isteyebilirsiniz. Eğer elinde böyle bir tutanak bulunmuyorsa aşağıdaki örnek tutanağı kullanabilirsiniz. Önemli: Hasar tespit tutanağı kargoyu teslim aldığınız an düzenlenmelidir.

Kargo hasarlı geldi ne yapmalıyım?

Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz.

Kargo tespit tutanağı nedir?

Durum tespit tutanağı, ürünün teslimatında iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken edebilmeniz için gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız.

Kargo içeriği kontrol ediliyor mu?

Bunun da önüne geçilmesi için mektup gibi haberleşme gönderileri hariç diğer bireysel gönderilerin gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilmesi şartı getirildi. Kargo içeriği kargoyu gönderenin huzurunda yetkililer tarafından açılarak kontrol edilecek.

Tutanak nasıl tutturulur?

Tutanak nedir?

  1. Tutanaklar, tarih ve saatle başlar, yine tarih ve saatle biter.
  2. Tutanaklarda mümkünse 2 şahit (2 yoksa 1 de olur)
  3. Tutanaklar kağıdı temiz olmalı, yazılarda silinti veya kazıntı olmamalıdır.
  4. Tutanaklarda kağıdın sadece bir yüzüne yazı yazılır.
  5. Tutanaklar, aynı kalemle ve aynı kişi tarafında yazılmalıdır.
You might be interested:  Denizbank Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

Tazmin talebi ne demek?

Risklere karşı maddi kayıpları minimuma indirmek için satın alınan sigorta poliçeleri, riziko gerçekleştiğinde sigortalıya tazmin talebinde bulunma hakkı verir. Tazminat talebi olarak bilinen tazmin hakkı, sigorta poliçelerinin doğası gereği riziko gerçekleştiğinde ortaya çıkar.

Kargoda kırılan ürün kim sorumlu?

Bu durumda kargo firması haksız oluyor. Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, ‘Uzaktan alışverişte ürün farklı ya da kırık çıkarsa tüketici satış yapılan firmada muhatabını bulamazsa, ücreti kargo şirketinden tahsil edilebilir’ dedi.

Hasarlı ürün ne demek?

Bugünlerde bize gelen ve forumlarda gördüğümüz önemli bir konuya değineceğiz. İlk olarak paket hasarlı ürün nedir sorusuna cevap bulacağız ve bu tarz ürünleri alırken dikkat edilecek hussusları belirleyeceğiz.Paket hasarlı üründen bahsetmek gerekirse bu ürünler nakliye sırasında ürünlerin paket ya da ambalajlarında

Kaybolan kargo kim sorumlu?

Durum bu olmakla beraber Karayolları Taşıma Kanunu 8. Maddesindeki düzenlemeye göre ise, gönderenin kargo şirketine verdiği sipariş bilgilerine ilişkin yanlışlık veya eksiklik olması halinde bu defa sorumluluk kargo şirketinde değil, gönderici e-ticaret şirketinde olacaktır.

Durum tespit Tutanaği nedir?

Tespit tutanağı, olumsuz bir durumu yetkili makama iletmek amacıyla yazılır. Durumu iletebilmek için önce bu durumun tespit edilmesi ve ayrıntılı biçimde yazıya dökülmesi gerekir. Burada da tespit tutanağı devreye girer.

Kargo şirketi evde bulamazsa aramak zorunda mı?

Kargo firmaları telefonla bildirim yapmak zorunda değiller

Kargo firmalarının, alıcıya önceden ulaşarak, siparişin ne zaman teslim edileceğine dair bilgi verme zorunluluğu yok.

Kargolar Xrayden gecer mi?

Bunların dışında uyuşturucu gönderimini önlemek için Türkiye’de akıllı köpeklerden yararlanıldığını aktarıyor. Türkiye’de kargolar uçakla gönderilirken x-ray cihazından geçiriliyor.

Kontrollü kargo nasıl yapılır?

1- ürününüz geldiği zaman kargo görevlisinden teslim almayın. 2- dilerseniz sipariş esnasında ‘kargo şubesinden alacağım’ yazabilirsiniz. 3- ürün şubeye geldiği zaman bilgilendirilirsiniz. 4- şubeye geçtiğiniz zaman şube görevlisine ‘kargom için tutanak tutar mısınız, içeriğini görmem gerekiyor’ demeniz yeterli.

You might be interested:  Gittigidiyor Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi kargo Güvenli mi?

Yurtiçi Kargo, dünyanın her yerine gönderi yapabilen ilk Türk kargo şiketidir. 1982 yılında kuruluna Yurtiçi Kargo, kurulduğu yıldan bugüne hızlı, kaliteli, güvenilir hizmet vermektedir. Kurulduğu yılda ülkemizin ilk ve tek kargo şirketi olma özelliğine sahip olan firma, 1992 yılında acentalık sistemine geçmiştir.

Kargo şirketi evde bulamazsa aramak zorunda mı?

Kargo firmaları telefonla bildirim yapmak zorunda değiller

Kargo firmalarının, alıcıya önceden ulaşarak, siparişin ne zaman teslim edileceğine dair bilgi verme zorunluluğu yok.

Aras Kargo Kargom Nerede?

Elinizde Aras kargo takip numarası var fakat sorgulama yapamıyorsanız, 444 25 52 numaralı Aras Kargo Müşteri Hizmetlerini arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Elinizde bir barkod numarası yoksa, size en yakın Aras Kargo şubesini arayarak adınıza bir kargo gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.